Centrum Techniki Rolniczej

Tel. +48 61 285 38 28

E-mail: ctr@goldoni.pl

Wynajem maszyny

Ciągniki Goldoni

Ciągniki komunalne

Ciągniki GOLDONI idealnie sprawdzają się jako ciągniki komunalne, są niewielkie, bardzo zwrotne i posiadają możliwość zamontowania maszyn zarówno z przodu jak i z tyłu. Komfortowa kabina z ogrzewaniem oraz nowym systemem otwierania szyb pozwala w wygodnych warunkach pracować zarówno w zimie jak i latem.
Nasze najbardziej popularne modele ciągników komunalnych to Euro 30RS, Aster 35, Ronin 40, Energy 60 oraz jednoosiówki. Ciągniki komunalne Goldoni cechuje bardzo mocna budowa, proste rozwiązania techniczne, świetne silniki Lomardini i VM oraz brak elektroniki, która często uzależnia użytkownika od profesjonalnego serwisu przez cały okres użytkowania i generuje duże koszty związane z ekspoloatacją ciągnika. Ciągniki komunalne Goldoni są niezawodne, a koszty ich eksploatacji oraz ceny części zamiennych niższe od konkurencji. Ciągniki Goldoni w całości powstają we Włoszech.

 

W dzisiejszych czasach wielu europejskich producentów ciagników to tylko montownie części, które dojeżdżają do fabryki z różnych części świata, najczęściej z Chin i Indii. Kupujący taki ''europejski''ciągnik , początkowo zadowolony z niskiej ceny zakupu, płaci jednak za tą niską jakość kolejnych elementów składowych ciągnika przez cały okres użytkowania maszyny. I nie są to małe pieniądze. Do tego, coraz częściej, na rynku pojawiają się ciągniki z Chin i Korei które posiadają tzw. napęd hydrauliczny, który jest bardzo drogi w eksploatacji. Jest to oczywiście świetne rozwiązanie techniczne do kosiarek samojezdnych ale nie do ciagników, które muszą pracować pod dużym obciążeniem np. z glebogryzarką, czy z przyczepą. Napęd hydruliczny często nie wytrzymuje takich obciążeń. Olej się przegrzewa i ciągnik staje. Zimą z uwagi na niskie tempertaury ciągnika często wogóle nie można ruszyć. Proszę zapytać któregokolwiek z profesjonalnych użytkowników ciągnika z napędem hydraulicznym, czy miał wymieniana pompę hydrauliczną w swoim ciągniku? Najlepszym rozwiązaniem technicznym dla ciągników komunalnych jest tradycyjna skrzynia mechaniczna, która bardzo rzadko zawodzi, a jej jedyny serwis sprowadza się do wymiany oleju ale i tak odbywa się to po się po setkach przepracowanych motogodzin.

 

Do naszych ciągników komunalnych oferujemy również szeroką gamę profesjonalnych maszyn do mikrociągników.
W naszej ofercie znajdą Państwo pługi, posypywarki i frezarki do śniegu, kosiarki z koszem, na wysięgniku, wychylne oraz tradycyjne kosiarki wirnikowe, również przyczepy, glebogryzarki i wiele innych specjalistycznych maszyn potrzebnych do zimowego i letniego utrzymania dróg i terenów zielonych. Maszyny do terenów zielonych stanowią ważny punkt naszej oferty.

 

Ciągniki Goldoni pracują w wielu komunalkach, spółdzielniach i firmach zajmujących się zielenią w całej Polsce m.in. w Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Nowej Soli, Bielsku Białej, Inowrocławiu, Ostrowie Wlkp., Grodzisku Wlkp, Luboniu, Gnieznie, Poznaniu, Lesznie, Kaliszu, Gostyniu czy Śremie. Zoufało nam również wiele ośrodków sportowych w całym kraju m.in. Legia Warszawa, OSiR Puławy, OSiR Tychy, OSiR Sosnowiec, OSiR Kępno, Jarota Jarocin, Kotwica Kórnik czy np. OSiR Strzegom. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ciągników komunalnych wykorzystywanych również do pracy z maszynami do sztucznej trawy.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY